Kategorie

Producenci

Bardzo cieszymy się, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej firmie. Firma SAMCHEM powstała w 1991 roku z misją zaopatrywania mieszkańców Starego Sącza oraz okolic w dobrej jakości towary. Na początku zajęliśmy się głównie chemią gospodarstwa domowego, proszki do prania, mydła, pieluchy jednorazowe oraz kosmetyki. Powierzchnia 255 metrów kwadratowych okazała się niewystarczająca dlatego też wydzierżawiliśmy przylegające budynki. Pozwoliło nam to zwiększyć różnorodność asortymentu do stanu obecnego.Mamy nadzieję, że zostaniesz naszym stałym Klientem :)

 

SAMCHEM i Ochrona środowiska.

Małopolska jest pięknym regionem a miasto Stary Sącz jest położony w samym centrum Kotliny Sądeckiej - Beskidu Sądeckiego. Od samego początku prowadzenia działalności staramy się chronić to co nas otacza dlatego segregacja odpadów była u nas od zawsze. Wszystko co można jeszcze wykorzystać jest odkładane, lub też przetwarzane w celu dalszego użycia. Przykładem są nasze paczki które wysyłamy do Klientów – staramy się używać jak najwięcej opakowań kartonowych. Inwestycja w maszynę do gofrowania tektury pozwoliła zrezygnować z folii bąbelkowej na rzecz wypełnienia równie bezpieczną tekturą która jest biodegradowalna.

 

Selekcja odpadów to nie wszystko!

W 2014 roku zainwestowaliśmy w ogniwa fotowoltaiczne, wymieniliśmy całe oświetlenie na terenie firmy na żarówki typu LED, a gdzie tylko się dało zmieniliśmy komputery na energooszczędne terminale. Dzięki temu wszystkiemu możemy się pochwalić, że sami sobie wytwarzamy ponad 70% energii elektrycznej koniecznej do funkcjonowania firmy.

 

SAMCHEM społecznie:

Wspieramy rózne akcje charytatywne na terenie miasta i gminy Stary Sącz m.in. (Krwiodawcy ; Szpital Prokocim – odział neurochirurgi; Fundacje :Biegi barana, ,OHP (spektakl o Papieżu + fundujemy gadżety i nagrody dla dzieci), wspieramy przedszkola, różnego typu ewenty oraz lokalne inicjatywy).

 

SAMCHEM sportowo:

Jesteśmy jednym z głównych sponsorów międzynarodowego turnieju Sokolika do lat 10 w piłce nożnej oraz wspieramy klub sportowy SOKÓŁ -sekcje młodzieżową i lokalną drużynę siatkówki w Starym Sączu.